Elina Jantson

Alustasin tantsimisega Laine Mägi tantsukoolis 7-aastaselt. Aasta hiljem liitusin Kersti Adamsoni balletistuudioga, kus õppisin 10 aastat balletti. Nende aastate jooksul osalesin balletistuudio etendustes ja kontsertidel, mitmetel festivalidel ja võistlustel ning koolitustel/workshoppides. Auhindadest olulisimaks pean 3. koha laureaadi tiitli võitmist klassikalise tantsu kategoorias võistlusel Riga Spring 2014. ja 2015. aastal.

Lisaks balletile tantsisin 12 aastat Tiiu Pärnitsa juhendamisel rahvatantsu, seejärel ühinesin rahvatantsuansambel Kajakas esindusrühmaga.

2014. aastal lisandus minu tegemistesse line-tants. Võistlustel Lithuanian Open ja Baltic Country Western Dance Championships saavutasin mitmeid poodiumikohti, sh esikohti.

2014. aastal liitusin ka tantsutrupp Lancyga, kus olen tänaseni tantsija ja koreograaf.

2018. aastal alustasin treenerina Laine Mägi tantsukoolis, kus õpetan tänaseni eri vanuseastmetele balletti.

2018. aastal käisin ka end täiendamas New Yorgis Broadway Dance Center tantsukoolis balleti, kaasaegse balleti, lyrical, heels ja teatritantsu tundides.

Tantsutundides tahan anda lastele ja noortele eelkõige rõõmu liikumisest, aga ka olulisi tantsualaseid teadmisi. Oma tundides kombineerin klassikalisi harjutusi koordinatsiooni ja loovusharjutustega, et liikumisoskust võimalikult mitmekülgselt arendada.

Videod