Marten Palu

Marten on Black and Brownie asutaja ja ideoloogiline autor.50 rahvusvahelise meeskonnaliikmega.

Marteni oskuste hulka kuuluvad veel graafiline disain, videograafia ja -produktsioon, kogemus erinevate tantsuürituste korraldamises, tunneb programmeerimiskeeli ja loomulikult ka tantsib – seda juba 15 aastat.

Tema eesmärk Pärnus on luua noortele keskkond, kuhu nad tahaksid jääda ja ise jätkusuutlike lahendusi luua. Seda noortest ettevõtjatest kuni tantsuprojektide juhtideni. Aastaks 2021 planeerib Marten luua 50 põnevat töökohta Pärnu noortele ning aidata vähemalt kümnel noorel ettevõtjal oma ideega alustada.

Visioon Black and Brownie jaoks:
“Enne BB loomist aastal 2011, oli mul hea võimalus erinevates tantsukoolides õpetada ja endale väga selgeks teha, mis mu väärtused on ja millesse ma usun. Teadsin, kui palju tants mind vabastas ja leidsin sihikindluse, et tantsu edasi andes on esikohal tunne, mida tantsimine loob. Tantsides oled ainult selles hetkes, võrreldavat eneseväljendust on raske leida. Kuigi BBs omandatakse liikumine läbi koreograafiate, siis eesmärk on igaühele freestyle’i-oskus anda. Võime muusika mängima panna, end vabaks lasta ja oma kehaga seda muusikat tõlgendada on iga tantsija maksimaalne vabadus. Sellest paremat tunnet ei ole.

Peale selle on BB arendamisel olnud alati tähtsal kommuun – et õpilased ja õpetajad hingaks ühes rütmis, usaldaks ja austaks üksteist ja jagaks tantsimise rõõmu. Keskkond peab lubama õpetajatel oma tööd armastada ja õpilastel julgelt ennast väljendada. Keegi ei tohi tunda, et ta teistest halvem või parem on – igaühel on tantsuga oma teekond. Toetava vibe’i loomisele aitavad kaasa freestyle võistlused, õpilasesindus, lapsevanemateta jõulupeod, filmiõhtud ja muud viisid koos aega veeta.

Usun, et tänaseks oleme suutnud tugeva vundamendi rajada, mille pealt saame tulevate aastatega näidata, et ka aastakümneid samamoodi toiminud valdkonnas saab innoveerida.”