Breaking

Breaking on tantsustiil ning üks hip-hop kultuuri elementidest, mis sündis 70ndate alguses New Yorkis. Seda tantsitakse enamjaolt hip-hop muusika, funk lugude ja breakbeatide järgi. Tantsijat nimetatakse b-boyks, b-girliks või breaker’iks (loe: breikar).

Tants ise hõlmab endas nelja põhilist elementi: toprock (püstiasendis tantsimine), footwork (liikumine põrandal, kasutades nii käsi kui jalgu), power move’id (akrobaatilised liigutused, mis nõuavad jõudu, vastupidavust ja hoogu – tihtipeale tähendab see mõne kehaosa peal keerlemist) ja freeze’id (stiilsed poosid, mis nõuavad tavaliselt ülakeha jõudu ning mida hoitakse kauem kui hetkeks).

Kuigi tihtipeale võib kuulda sõna “breiktants”, siis pioneeride kohaselt on see meedia poolt loodud väljend ning õige oleks kasutada termineid breaking ja bboying. New York City Breakers: “You know what, that’s our fault kind of… we started dancing and going on tours and all that and people would say, oh you guys are breakdancers – we never corrected them.”

Trennidesse ootame vanust 7+.

Õpetaja: Marek Vetik