Ireen Peegel

Oma tantsuhariduse teekonda on mul keeruline seletada, sest see mul lihtsalt puudub. Küll aga saan rääkida sellest, kuidas algas minu imeline tsirkuse teekond. Kõik sai alguse siis, kui ema viis mu nelja-aastasena iluvõimlemisklubisse Piruett. Käisin ja nautisin seal, eriti venitus tunde. Siis aga hakkas mu pöörane laps-hing soovima midagi ekstreemsemat ja närvikõdi pakkuvamat kui selleks oli iluvõimlemine. Võimlemises ei saanud erineda, kõigil samad riided seljas, krunnid peas – see ei rahuldanud mind piisavalt.
Mõne aja möödudes läksime koos emaga Tsirkuse stuudio Folie proovitundi. Oi, seal oli äge. Olin leidnud oma koha. Ja seal Salme “tondipalee” võimlas, kolmandal korrusel ma 13 aastat kasvasin ja tembutasingi. Reisisime palju. Enamus Euroopat käisime läbi esinemas erinevatel noortetsirkuse festivalidel ja treeninglaagrites.

Kui 32. Keskkooli lõpetasin oli mul selge, et mingit “normaalset” kaheksast-viieni elu ma tegema ei hakka. Läksin Soome, Lahti tsirkusekooli. Seal ma siis omandasingi elukutselise tsirkuse artist ameti. Õppides nii oma tsirkuse ala, teatrit, kaasaegset tantsu, balletti, rigimist, õpetamist, tsirkuse ajalugu, klounaadi jne.

Hetkel me koos oma partneri Jaakko Repolaga annamegi etendusi, lavastame, lustime ja loome- nii Laval, trennisaalis kui ka kodus. Meid tuntakse kui Carousel Company.

Videod