Katrin Kubber

Katrin alustas tantsimisega „ametlikult“ 15-aastaselt, kui läks Tallinnas Dance Act Tantsustuudiosse Michael Jackson Style trenni. Hetkel õpib ta TÜ Viljandi kultuuriakadeemias tantsukunsti ning on sellega seoses olnud laval paljudes lavastustes ning lavastanud ka ise mitmeid tantsuetendusi. Katrin on andnud etendusi Tartu Uues Teatris, Sõltumatu Tantsu Laval, Vaba Laval, Ugala Teatris, VAT Teatris ning ka Soomes, Lätis ja Prantsusmaal.  

Märkimisväärseks võib pidada osalemist Vaba Lava 2015/2017 aasta kuraatoriprogrammi lavastuses „more than naked“, koreograafia loomist TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia 65. aastapäeva juubelilavastusele, mis etendus Viljandi Ugala Teatris ning kanti üle ka ETV2-s.  

Ülikooliõpingute raames on Katrin omandanud teadmisi balletis, moderntantsus, kaasaegses tantsus, loovtantsus, improvisatsioonis, kontaktimprovisatsioonis, Eesti rahvatantsus, seltskonnatantsudes jne. Õppinud Karl Saksa, Raido Mägi, Oleg Titovi, Henri Hütti, Garmen Tabori, Jene Walkeri ja paljude teiste käe all. Lisaks saanud workshoppe Ruslan Stepanovilt, Rene Kösterilt, Julia Konevalt, Sasha Pepeljajevilt, Andros Zins-Browne’ilt ning Nancy Stark Smithilt.  

Õpetajana on ta andnud tunde Viljandi Kesklinna Koolis ning workshoppe Tallinnas, Tartus, Rakveres Alatskivis, Viljandis ning Ranna kooliteatrite suvekoolis. Katrin teeb aktiivselt koostööd nii tantsijate, näitlejate, lavastajate kui ka muusikutega. Lisaks tantsimisele on ta aktiivselt tegelenud kooliteatri ja võrkpalliga.  

Oma tundides peab Katrin kõige olulisemaks kohalolu, nii füüsilises kui vaimses aspektis. Õpilastelt ootab ta tahet ja motiveeritust ning usub, et kõige ägedamaid asju saab sündida tunnis tekkivast heast energiast ja austavast õhkkonnast.