Katrin Kubber

Katrin alustas tantsimisega „ametlikult“ 15-aastaselt, kui läks Tallinnas Dance Act Tantsustuudiosse Michael Jackson Style trenni. Ta lõpetas 2019 kevadel TÜ Viljandi kultuuriakadeemia tantsukunsti eriala. Ülikooliga seoses on Katrin olnud laval paljudes lavastustes ning lavastanud ka ise mitmeid tantsuetendusi. Katrin on andnud etendusi Tartu Uues Teatris, Sõltumatu Tantsu Laval, Vaba Laval, VAT Teatris, Kanuti Gildi SAALis ning ka Soomes, Lätis ja Prantsusmaal.

Märkimisväärseks võib pidada osalemist Vaba Lava 2015/2017 aasta kuraatoriprogrammi lavastuses „more than naked“, koreograafia loomist TÜ Viljandi kultuuriakadeemia 65. aastapäeva juubelilavastusele, mis etendus Viljandi Ugala Teatris ning kanti üle ka ETV2-s.

Ülikooliõpingute raames on Katrin omandanud teadmisi balletis, moderntantsus, kaasaegses tantsus, loovtantsus, improvisatsioonis, kontaktimprovisatsioonis, Eesti rahvatantsus jne. Õppinud Karl Saksa, Raido Mägi, Oleg Titovi, Henri Hütti, Jene Walkeri ja paljude teiste käe all. Lisaks saanud workshoppe Ruslan Stepanovilt, Taavet Jansenilt, Rene Kösterilt, Julia Konevalt, Sasha Pepeljajevilt (RU), Andros Zins-Browne’ilt (BEL) ning Nancy Stark Smithilt (US).

2019.a tunnustati Katrinit Prof. Kalju Komissarovi nimelise stipendiumiga, mille toel täiendas ta ennast Berliinis kaasaegse tantsu ja etenduskunstide festivalil „b12“ Tamara Gvozdenovic’i (BEL) liikumise töötoas (Peeping Tom Company) ja Sam Coren’i (UK) füüsilise teatri töötoas.

Katrin töötab ka veebiajakirjas TantsuKuukiri igakuise rubriigi „Mitte ainult kunstist“ autorina. Ta teeb aktiivselt koostööd nii tantsijate, näitlejate, lavastajate kui ka muusikutega. Lisaks tantsimisele on ta tegelenud kooliteatri ja võrkpalliga.

Oma tundides peab Katrin kõige olulisemaks kohalolu, nii füüsilises kui vaimses aspektis. Õpilastelt ootab ta tahet ja motiveeritust ning usub, et kõige ägedamaid asju saab sündida tunnis tekkivast heast energiast ja austavast õhkkonnast.